Zdrowie

Czym jest wirus hpv?

Wywołuje m.in. nowotwory złośliwe oraz raka szyjki macicy. Przenosi się poprzez kontakt z naskórkiem lub drogą płciową. Może nim zarazić kobieta rodząca dziecko. U niektórych osób nie objawia się, a zakażenie może ustąpić samoistnie. Istnieje ponad 100 typów tego wirusa. Badania wykazują, iż wśród zachorowań na raka aż 3,3% u kobiet oraz 2% u mężczyzn to właśnie te spowodowane wirusem hpv. Czym właściwie jest ten wirus?

HPV to nic innego jak wirus brodawczaka ludzkiego – może on powodować zmiany na skórze w postaci łagodnej (brodawki na skórze, zmiany kłykci kończystych) lub złośliwej (wspomniane nowotwory: rak szyjki macicy, rak prącia). Jest to także choroba, która przenosi się najczęściej drogą płciową, może powodować ona raka sromu, pochwy czy ustnej części gardła. Jak wygląda zatem materiał genetyczny DNA tego wirusa? To około 8000 par zasad, jego genom tworzą geny wczesne (E, early) oraz późne (L, late). Onkoproteiny tam zawarte są, niestety, odpowiedzialne za nowotworzenie (transformację nowotworową), natomiast białko E4 umożliwia interakcję z keratynami, co powoduje wywołane na skórze brodawki. Wirusa typu niskiego ryzyka można leczyć maścią z lekami przeciwwirusowymi, elektrokoagulacją, laseroterapią, zamrożonym ciekłym azotem lub operacją chirurgiczną. Poprzez obecność wirusa HPV na błonach śluzowych u danej osoby powtórnie mogą pojawić się kłykcie kończyste, to aż 90% wśród występujących przypadków tego wirusa. Jeśli chodzi o typ wysokiego ryzyka to są na niego zarażone przede wszystkim kobiety między 16 a 26 rokiem życia, wtedy ma on charakter przemijający. Powyżej 26 roku życia może prowadzić on do raka szyjki macicy.

Jeden z lekarzy, o wirusie HPV wypowiada się w ten sposób „Liczba zachorowań z roku na rok stale rośnie, niezależnie od stanu zdrowia, miejsca zamieszkania, a właśnie poprzez brak wiedzy na temat tego właśnie wirusa. Co więcej, uważam że powinniśmy uświadamiać młodych ludzi jak ważny jest bezpieczny seks, ponieważ choroba ta przenosi się przede wszystkim drogą płciową oraz profilaktyczne badania, które wykluczą obecność wirusa w naszym ciele – warto o tym pamiętać by ustrzec się przed zarażaniem bliskiej nam osoby”.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć? Zalecane jest także aby unikać bezpośredniego kontaktu z zarażoną osobą (uścisk rąk czy dotykanie skórzanych uchwytów w środkach publicznego transportu). W przypadku brodawek stóp należy ubierać obuwie ochronne w miejscach podwyższonego ryzyka (szatnie, pływalnie, natryski, łaźnie). Warto również upewnić się, że nie jest się nosicielem wirusa HPV. Do tego niezbędny jest profesjonalny test na hpv, który możesz teraz bez problemu dostać na stronie drwenerolog.pl

Dlaczego warto go zakupić? Po pierwsze, aby wiedzieć czy jest się zdrowym (to oczywiście najważniejsze), dodatkowo na powyższej stronie, specjalnie dla Ciebie, przygotowano rabat 80zł dzięki czemu podane badanie kosztuje teraz 239zł! Co więcej, ten właśnie test jest oparty na wykrywaniu materiału genetycznego wirusów za pomocą reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR). Zapewni Ci on 100% komfortu, ponieważ jest on bardzo czuły i swoisty. Ta metoda pozwoli na wykrycie nawet bardzo małej liczby wirusów – nawet jednego, a nawet wskaże Ci rodzaj tego wirusa! Jak wygląda badanie? Po pierwsze materiał, który pobierany jest do badania, uzyskuje się z pobranego wcześniej wymazu z zakażonych okolic nawet jeśli występują małe objawy lub ich całkowity brak. Wymazy te muszą pochodzić z żołędzi, napletka, sromu, pochwy, szyjki macicy, jamy ustnej i gardła oraz okolicy odbytu. Ponadto badanie to nie potrwa długo – wyniki otrzymasz w krótkim czasie, nie musisz również martwić się o bezpieczeństwo – zapewniamy Ci poufność danych!

Czytaj też: http://hpvwirus.pl/wirus-hpv-wirus-brodawczaka-ludzkiego/

Czy nie jest to zatem odpowiedni produkt? Nie pozwól sobie żyć w kółko w niepewności – upewnij się, że Twojemu życiu nie zagraża nic złego i czy nie jesteś nosicielem choroby, która może zaatakować także Twoich bliskich. Wejdź na stronę i zakup test. Pamiętaj: życie jest tylko jedno, warto o nie zadbać już teraz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *