Zdrowie

Naturalna kuracja oczyszczająca wątrobę

Jak wiadomo, postępujące zmiany cywilizacyjne sprawiają, że nasze organizmy codziennie przyjmują coraz większe dawki toksycznych substancji. Dostają się one do naszych ciał z pokarmem, napojami oraz powietrzem, którym oddychamy. Najważniejszym z organów naszego organizmu, który odpowiada za neutralizację i wydalanie toksyn, jest oczywiście wątroba.

Wątroba jest organem, który z natury wykazuje duże zdolności do samodzielnej regeneracji uszkodzonych komórek. Niestety, coraz większa liczba toksyn, na jakie jesteśmy codziennie narażeni, bardzo często sprawia, że nasza wątroba po prostu nie jest w stanie działać w pełni efektywnie. Oczywiście, nie staje się to z dnia na dzień: mamy tutaj raczej do czynienia z długotrwałym procesem upośledzenia czynności wątroby wskutek nieustannej ekspozycji na czynniki o działaniu hepatotoksycznym. Wbrew obiegowemu mniemaniu, nie są to jedynie leki i alkohol, ale także na przykład papierosy, zbyt ciężkostrawna dieta czy wreszcie wiele składników chemicznych, które są powszechnie używane przez producentów dzisiejszej żywności oraz napojów. Warto więc pomyśleć o skutecznej kuracji odtruwającej wątrobę. Aby jednak tego rodzaju kuracja mająca na celu oczyszczanie ciała z toksyn, była naprawdę efektywna, musi spełniać kilka najważniejszych kryteriów.

Przede wszystkim: zioła

Nie powinno być zaskoczeniem, że najskuteczniejszymi znanymi nam obecnie metodami, jeśli chodzi o oczyszczanie wątroby, są sposoby bazujące na wykorzystaniu składników pochodzenia naturalnego. Chodzi tutaj przede wszystkim o szeroko rozumiane zioła. Wiele z nich wykazuje silne właściwości detoksykacyjne, a ponadto niektóre działają także regenerująco na wątrobę. Kluczowym kryterium w przypadku kuracji oczyszczających wątrobę jest umiejętne, wyważone połączenie tych dwóch czynników: oczyszczania oraz regeneracji. Trzeba bowiem pamiętać, że sama detoksykacja to jeszcze za mało: aby nasz organizm był w stanie naprawdę skutecznie oczyszczać się z toksyn, wątroba musi działać w pełni sprawnie, a nie osiągniemy tego bez substancji działających osłonowo oraz regenerująco.

Portal o oczyszczaniu: http://oczyszczanieciala.net.pl

Jedną z najlepszych propozycji jeśli chodzi o kurację oczyszczające wątrobę jest preparat Hepa Vitale. Hepa Vitale to mieszanka ziół, które wykazują zróżnicowany i wzajemnie uzupełniający się wpływ na działanie wątroby. Hepa Vitale zawiera trzy składniki: Babkę Płesznik, Czarnuszkę Siewną oraz Ostropest Plamisty. Dwa pierwsze z wymienionych ziół wykazuje działanie typowo detoksykacyjne. Natomiast Ostropest Plamisty stanowi źródło sylimaryny, czyli substancji, która bierze czynny wpływ w procesie ochrony i regeneracji komórek wątroby. Oprócz tego, Czarnuszka Siewna działa również stymulująco na nasz układ odpornościowy, co także ma wpływ na czynność wątroby. Oczywiście, należy pamiętać, że jakiekolwiek preparaty, nawet najlepsze, nie zastąpią nam odpowiedniej diety oraz zdrowego trybu życia, który jeśli chodzi o wątrobę polega przede wszystkim na unikaniu alkoholu i papierosów a także minimalizowaniu użycia leków.

2 Comments

  1. Oczyszczanie ciała warto przeprowadzić zanim zacznie się coś naprawdę niepokojącego w naszym organizmie. Ale łatwo się mówi o zapobieganiu, gdy tak naprawdę najczęściej wszyscy jesteśmy mądrzy po szkodzie i pod tym względem muszę przyznać z przykrością, że niczym się nie wyróżniam…

  2. Pewnie, że nie ma szans na oczyszczanie ciała jak wszystko jest OK. I nie ma się co zżymać, to całkowicie normalne, bo kto zdrowy słyszał o tym co to jest detoks wątroby, albo detoks nerek? O takich rzeczach dowiadują się zwykle tacy, którzy mają jakieś kłopoty zdrowotne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *